Stolar, 4 st, Alvar Aalto (1898-1976), Nr 612, sits och flätad rygg i läder, formgivna 1946-47, bruksslitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
ALVAR AALTO, 4 st stolar, modell 66, | Auktion olsensauktioner.se
Alvar Aalto i 2023 | Auktion, Modern arkitektur, Möbler
Designikonen som helade dem sjuka | Barnebys Magazine
Westerviks Tennis & Racketklubb - Idag gör vi reklam för en auktion hos Västerviks Auktionsbyrå. Varför då? Jo, vi säljer några bord och stolar designade av den världsberömde finske formgivaren Alvar Aalto.
Stolar, Alvar Aalto, Finland - Göteborgs Auktionskammare
ALVAR AALTO, 6 st stolar, modell 62, | Auktion olsensauktioner.se
ALVAR AALTO, stolar, 6 stycken, modell 68, Artek. - Bukowskis
Alvar Aalto, stolar, 6 st, modell 65, för Artek 1960/70-tal. - Bukowskis
Alvar Aalto - Stockholms Auktionsverk
Stolar Alvar Aalto - Stockholms Auktionsverk
ALVAR AALTO, stolar, modell 66, Artek. - Bukowskis
Fåtölj, Alvar Aalto (1898-1976), Artek, Finland, Linnetyg. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
ALVAR AALTO, stolar, 4 st modell 69, Artek 1900-talets slut. - Bukowskis
Stolar, 4 st. Alvar Aalto (1898-1976), Artek, björk / tyg Zebra. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8012
ALVAR AALTO, stolar, fem stycken, modell 68, Artek, 1900-talets senare del. - Bukowskis