Vi har fyra Jetson-fåtöljer i närmast... - Crafoord Auktioner | Facebook
Bruno Mathsson, fåtölj, "Jetson", Dux, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
Bruno Mathsson Jetson fåtölj Dux - Stockholms Auktionsverk
Fåtölj, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, etikettmärkt, svart skinn. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 2043
FÅTÖLJ, "Jetson", Bruno Mathsson, Dux, 1970-tal. - Bukowskis
BRUNO MATHSSON. Fåtölj, Jetson, Dux. | Fåtölj, Auktion, Inredning