Fåtölj, "Antilope", Hans Olsen, Viskadalens Möbler, Kinna, 1960-tal. Stomme av riopalisander (CITEStillstånd medföljer), sits i canvas. Lös sittplymå, armlän av läder. Brännstämplad. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst
Fåtölj - Sikö Auktioner
BRUNO MATHSSON. Fåtölj, Jetson, Dux. | Fåtölj, Auktion, Inredning
FÅTÖLJ. "Junker", design Bror Boije, Dux. - Bukowskis