ENGLESSON. Fåtölj med fotpall, Howard, large modell, lösa sitt och ryggplymåer, klädd i en blommig textil, uppburen på svärtade trä ben och hjultrissor, samtida tillverkning, märkt undertill. Möbler - Fåtöljer & Stolar -
Englesson fåtölj - Stockholms Auktionsverk
Fåtölj med fotpall, "Howardmodell", Englesson, 2000-tal. - Bukowskis
Fåtölj, med fotpall, Englesson, Howardmodell, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Fåtölj, Englesson. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -