motor Uppståndelse Egyptian jakaranda pall auktion Tomhet Utgåva ur funktion

SMINKBORD SAMT PALL, Danmark, Aksel Kjersgaard, Odder, 1900-talets andra  hälft. - Bukowskis

Slutpris för Pall, skinn samt jakaranda

PALL. Design Östen Kristiansson, Luxus. 1950/60-tal. - Bukowskis

PALL. Co-op möbler, Danmark, 1950-tal. - Bukowskis

Moderna & Nutida - Möbler på Stockholms Auktionsverk Fine Art - Auctionet

Auktionshuset i Linghem
Auktionshuset i Linghem

Bardisk, + 3 barstolar, 1950-tal, längd: 122 cm, djup: 70 cm, höjd: 101 cm,  Jakaranda-laminat. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med  konst och inredning -

Bilder för 195924. SPEGEL samt PALL. Jakaranda. Svart skinn. 1960-tal. -  Auctionet

PALL/BORD, 1960-tal. - Bukowskis

STOLAR, 4 st, jakaranda, 1960-tal. Cites-intyg. - Bukowskis

PALL. Finn Juhl för France & Söner. Danmark, 1960-tal. CITES-intyg. -  Bukowskis

Erick Buch, "folding bar", 2 st barstolar, modell OD 61, 1960-tal. -  Bukowskis

Swedish Modern, bord "Palett", 1950-tal. - Bukowskis

Auktionshuset i Linghem
Auktionshuset i Linghem

Bardisk, 5 delar, bardisk+ 3 barstolar+ spegel, jakaranda (Cites-intyg  medföljer), 50/60-tal, längd: 140 cm, djup: 65 cm, höjd: 108 cm. Metropol -  Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8025

BORD med TIDNINGSSTÄLL, ett par, jakaranda, 1970-tal. CITES-intyg. -  Bukowskis

Satsbord jakaranda - Stockholms Auktionsverk

KARMSTOLAR med FOTPALLAR, ett par, jakaranda, Gunnar Myrstrand för Källemo.  1960-tal. CITES-intyg medföljer. - Bukowskis

SATSBORD, 3 delar, jakaranda, Poul Jensen för Selig Möbler, Danmark.  1960-tal. CITES-intyg medföljer. - Bukowskis

Auktionshuset i Linghem
Auktionshuset i Linghem

SATSBORD, jakaranda, 1960-tal. - Bukowskis

AXEL EINAR HJORTH. Bord, Nordiska Kompaniet 1938, modellen formgiven 1937,  jakaranda, runt på pelarfot. Möbler - Bord - Auctionet